Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Kapitolská muzea. Od založení města s Kapitolskou vlčicí po projížďku městem vládnoucím světem s jezdeckou sochou Marka Aurelia (Řím, Itálie)

Termín konání: 19.2.2019

Kapitolská muzea. Od založení města s Kapitolskou vlčicí po projížďku městem vládnoucím světem s jezdeckou sochou Marka Aurelia (Řím, Itálie) Přednáška z cyklu Mistrovská díla antiky ve světových sbírkách III.

Muzejní komplex budov na římském návrší Kapitol si nechá ujít jen málokterý návštěvník Věčného města. Vzhledem ke svému vzniku v  roce 1471 je toto muzeum považováno za nejstarší na světě. Jeho jedinečné prostory a především sbírky na jednu stranu ilustrují antickou minulost Říma, na stranu druhou také zrod a vývoj zájmu o poznání této minulosti a příslušného hmotného dědictví. Muzeum tak ve svých útrobách nabízí pohled jak na skromné nejstarší dějiny města v  době železné, tak i na jeho pozdější vzestup k  světovládné velkoleposti. Zdejší nádoby, sochy, reliéfy, architektura, fresky i mozaiky přiblíží posluchačům podivuhodný příběh Říma a jeho umění. 

Přednáší: Pavel Titz

Termín konání: 19. 2. 2019 / 17.00 / Velký kongresový sál Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Vstup zdarma

sekce: Akce Společnosti přátel starověkých civilizací   |   Tisk   |   Poslat akci známému