Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Antropologická sekce Společnosti Národního muzea

Antropologická sekce Společnosti Národního muzea obnovuje svou činnost

Vážení příznivci Národního muzea a Společnosti Národního muzea,

od podzimu roku 2020 dochází k obnovení činnosti Antropologické sekce Společnosti Národního muzea, která byla přerušena v roce 2008. V rámci činnosti sekce budou průběžně představovány výsledky antropologických výzkumů a výzkumů příbuzných oborů. Budou představovány i zajímavostí z depozitářů Národního muzea, a to nejen prostřednictvím sociálních sítí.

Od příštího roku se třikrát ročně uskuteční odborná přednáška, ke kterým hodláme přizvat i odborníky z blízkých oborů jako je archeologie nebo nejrůznější lékařské a historické obory.

V uplynulých letech se v rámci aktivit Národního muzea stala velmi žádanou dobrovolnická činnost na Antropologickém oddělení v Horních Počernicích. Rádi bychom v poskytování této možnosti pokračovali, a to nejen studentům z antropologických, archeologických, lékařských a historických oborů. Zájemci budou mít příležitost se seznámit nejen s muzejní prací, ale také s běžně nepřístupnými depozitáři a sbírkami. 

Zahájení činnosti sekce pro letošní roku odstartuje přednáška „Antropologie v Národním muzeu od roku 2008 do současnosti“, která se uskuteční na přelomu října a listopadu. Veškeré informace z činnosti sekce budou zveřejňovány webu společnosti a na sociálních sítích. Připravujeme také vydání informačního letáku.

Budeme se těšit na spolupráci a účast!

Mgr. Jan Cvrček, zástupce antropologické sekce SNM
RNDr. Petr Velemínský, Ph. D., vedoucí Antropologického oddělení NM

Národní muzeum
Antropologické oddělení
Cirkusová 1740
193 00 Praha 9

e-mail: jan.cvrcek@nm.cz

>> Činnost Antropologické sekce v minulých letech